ЧЕРКАСЬКИЙ «АЗОТ» ВИРОБИВ ПОНАД ПІВМІЛЬЙОНА ТОНН МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ АГРАРІЇВ

March 29, 2016

Черкаський «Азот», що входить до холдингової компанії OSTCHEM (об'єднує підприємства азотної хімії Group DF), з початку 2016 року виробив 508 тис. тонн мінеральних добрив. З них понад 231 тис. тонн аміачної селітри, 166 тис. тонн карбаміду, 103 тис. тонн карбамідо-аміачної суміші (КАС) та близько 6 тис. тонн аміачної води.
«Виробничі потужності підприємства працюють на повну потужність. Ми виконуємо всі існуючі платоспроможні заявки на поставку мінеральних добрив. Найбільший приріст за обсягами виробництва досягнуто з аміачної селітри – майже 103%, порівняно з минулим роком. Крім того, зараз є великий попит на аміачну воду і рідкий аміак. Попит на класичні види добрив – аміачну селітру і карбамід – утримуватиметься до квітня. Зараз всю вироблену продукцію ми відвантажуємо на внутрішній ринок. Пріоритети підприємства не змінюються – основними споживачами залишаються національні аграрії», – зазначає Віталій Скляров, Голова Правління ПАТ«АЗОТ».
Крім того, на ринку зберігається новий тренд – ажіотаж на рідкі комплексні добрива – карбамідо-аміачну суміш (КАС). КАС належить до групи найбільш ефективних рідких добрив. Враховуючи попит на КАС, завантаження потужностей з виробництва цього виду добрив зараз на максимальному рівні. Щодоби підприємство відвантажує українським споживачам близько 2 тис. тонн КАСу. За прогнозами OSTCHEM, активне відвантаження КАС триватиме до кінця травня.
Черкаський «Азот» здатний швидко реагувати на зміну кон'юнктури ринку завдяки своєчасній модернізації та оптимізації виробничого процесу. З моменту покупки Дмитром Фірташем у 2011 році ПАТ «АЗОТ» і входження його в холдингову компанію OSTCHEM у розвиток підприємства було вкладено близько 790 млн. грн., з них 456 млн. грн. – у капітальні ремонти. Основні інвестиції було спрямовано на модернізацію агрегату виробництва аміаку цеху А-3 (більше 14 млн. грн.), заміну стрипера вузла синтезу карбаміду і модернізацію вузла ректифікації в цеху М-2 (близько 30 млн. грн.), реконструкцію головної знижувальної підстанції 02 із заміною силових трансформаторів 110/6 кВ (14 млн. грн.).
Проектна виробнича потужність ПАТ «АЗОТ» з вироблення аміаку становить 962,7 тис. тонн на рік, аміачної селітри – 970 тис. тонн на рік, карбаміду – 891,6 тис. тонн на рік, КАС – 500 тис. тонн на рік.#