​ДВА АЗОТНИХ ПІДПРИЄМСТВА OSTCHEM ЗБІЛЬШИТИ ОБСЯГИ ВИРОБНИЦТВА МІНЕРАЛЬНИХ ДОБРИВ

April 16, 2015

За три місяці 2015 року азотні підприємства ПАТ «РІВНЕАЗОТ» та Черкаський ПАТ «АЗОТ», що входять до OSTCHEM (об'єднує підприємства азотної хімії Group DF), збільшили обсяги виробництва та реалізації мінеральних добрив у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

У ПАТ «РІВНЕАЗОТ» обсяг виробництва і реалізації міндобрив збільшився на 3,25% порівняно з попереднім роком, а в Черкаському ПАТ «АЗОТ» виробництво та реалізація мінеральних добрив у порівнянні з аналогічним періодом 2014 року зросла на 20%.

Два з чотирьох працюючих підприємств, що входять до OSTCHEM - Черкаський ПАТ «АЗОТ» та ПАТ «РІВНЕАЗОТ» з початку року випустили близько 780 тис. тонн добрив. Зокрема, випущено 432 тис. тонн аміачної селітри, 133 тис. тонн вапняно-аміачної селітри, 180 тис. тонн карбаміду, 110 тис. тонн КАС, 21 тис. тонн аміаку водного технічного, 380 тис. тонн аміаку рідкого технічного. Окрім того, за звітний період було випущено близько 424 тис. тонн неконцентрованої азотної кислоти.

«Ми збільшили обсяги виробництва на двох працюючих підприємствах. Незважаючи на економічні труднощі в країні, ми повністю змогли забезпечити потреби АПК. Наш пріоритет не змінився - це забезпечення внутрішнього ринку мінеральними добривами. Від успішного проведення весняної посівної кампанії повністю залежить результат роботи цілого агропромислового сектора і, в якійсь мірі, це питання продовольчого забезпечення країни. Після завершення весняної посівної ми будемо навантажувати свої виробничі потужності пропорційно ринковому попиту на нашу продукцію », - сказав Олександр Халін, Генеральний директор OSTCHEM.

За словами керівника OSTCHEM, цьогорічної весняної посівної на 57% зріс попит на рідкі комплексні добрива КАС.

«Зазвичай, попит на КАС підвищувався навесні, але цього року на ринку сформувалася нова тенденція - підприємства почали активно відвантажувати добрива ще в січні і в лютому. Ажіотаж навколо КАС пов'язаний з прогресивністю цих добрив - вони не псуються і не втрачають своїх властивостей, швидко засвоюються рослинами, не містять нітратів, дозволяють паралельно вносити інші добрива. Окрім того, наші сільгоспвиробники вже почали будувати спеціальні сховища для зберігання КАСу та закуповувати спеціальну техніку для його внесення в ґрунт», - підкреслив Халін.

Нагадаємо, що два підприємства азотної хімії OSTCHEM Group DF, розташовані на сході України, - ПАТ «Концерн Стирол» та ПрАТ «Сєвєродонецьке об'єднання Азот» у травні 2014 року з міркувань безпеки зупинили виробництво мінеральних добрив. Два працюючих підприємства - Черкаський ПАТ «АЗОТ» та ПАТ «РІВНЕАЗОТ» оптимізували виробництво і реалізаційну програму для того, щоб виконати всі свої зобов'язання і забезпечити українських аграріїв мінеральними добривами.

Максимально завантажити підприємства OSTCHEM дозволила реалізація програм капітальних ремонтів та модернізації основних технологічних цехів. Протягом 2011-2014 років в модернізацію своїх хімічних підприємств OSTCHEM інвестував понад 3 млрд. гривень.