Близько 80 млн. тонн мінеральних добрив відвантажив залізницею ПАТ «АЗОТ» OSTCHEM за 50 років

27 марта 2015 г.

ЧЕРКАСИ, 27 березня 2015 р. – Близько 80 мільйонів тонн продукції перевезли за 50 років своєї роботи залізничники Черкаського «Азоту», що входить до холдингу OSTCHEM (об’єднує підприємства азотної хімії Group DF). 80% вироблених підприємством мінеральних добрив відвантажуються сьогодні саме залізничним цехом.

Усі виробничі цехи Черкаського «Азоту» нині працюють на повну потужність, тож навантаження на залізницю відчутно зросло. Торік вантажообіг товариства склав 1,6 мільйона тонн.
«Практично 80% усіх вироблених на підприємстві мінеральних добрив відвантажується залізницею. Вивіз продукції автомобілями пожвавлюється, зазвичай, лише у період посівних, – зазначає Віталій Скляров, Голова Правління ПАТ «АЗОТ». – Станом на сьогодні обсяги продукції для відвантаження збільшилися. З початку року ми вже відвантажили понад 410 тисяч тонн продукції».

На балансі залізничного цеху перебуває більше 1000 одиниць рухомого складу. Серед них і 5 локомотивів марки ТЕМ¬2. Протяжність залізничних колій хімічного підприємства становить майже 40 км. Вони прокладені до всіх виробничих цехів «Азоту».

«Ми постійно співпрацюємо з цехами, щоб забезпечити безперервний виробничий рух – відвантаження виробленої продукції, підвезення необхідних матеріалів чи сировини, – розповідає Максим Скорик, начальник залізничного цеху. – Мозковий центр цеху – диспетчерський апарат. Тут цілодобово працюють люди, які оперативно планують та координують роботу структурного підрозділу».
Для підтримування в належному стані рухомого складу цеху та залізничних колій, вкладаються значні фінансові ресурси в їхній ремонт та оновлення. Протягом останніх трьох років у розвиток залізничного цеху було інвестовано близько 30 млн. грн.

Лише торік було відремонтовано понад 300 одиниць рухомого складу. Значно покращено й стан колій. Насамперед проведено заміну більше двох кілометрів залізничного полотна, укладено близько 15 стрілочних переводів. Завдяки цим капіталовкладенням вдається забезпечити безперебійне функціонування залізниці підприємства, безпечне перевезення продукції, яка виробляється в цехах, а також вантажів, що надходять на ПАТ «АЗОТ».

У березні залізничному цеху, як і ПАТ «АЗОТ» OSTCHEM, виповнилося 50 років. Він розпочав свою роботу одночасно з пуском підприємства. Перший отриманий «Азотом» аміак доставили аграріям саме залізницею.